Produkt dnia
FOX horizon inline 2.75oz/78g
FOX horizon inline 2.75oz/78g
Cena:10,00 zł
szt
ROD HUTCHINSON MULBERRY FLORENTINE 15MM 1KG
ROD HUTCHINSON MULBERRY FLORENTINE 15MM 1KG
Cena:64,50 zł
szt
FOX Distance Lead 3.5oz 100gram
FOX Distance Lead 3.5oz 100gram
Cena:10,00 zł
szt
FOX Distance Lead 2.5oz 70gram
FOX Distance Lead 2.5oz 70gram
Cena:9,00 zł
szt
MIKADO PRZYNĘTA TWISTER 110mm / 93
MIKADO PRZYNĘTA TWISTER 110mm / 93
Cena:3,06 zł
szt
MIKADO KOŁOWROTEK - LENTUS 10007
MIKADO KOŁOWROTEK - LENTUS 10007
344,85 zł Cena:320,00 zł
szt
VEGA BOAT łódź zanętowa duża
VEGA BOAT łódź zanętowa duża
3 590,00 zł Cena:3 380,00 zł
szt
LORPIO Zanęta Special Feeder Heavy 2000g
LORPIO Zanęta Special Feeder Heavy 2000g
Cena:13,99 zł
szt
TOSLON Echosonda TF-500
TOSLON Echosonda TF-500
2 200,00 zł Cena:1 950,00 zł
szt
LORPIO Zanęta Grand Prix Big Bream 1kg
LORPIO Zanęta Grand Prix Big Bream 1kg
Cena:15,30 zł
szt
TOSLON X-BOAT 730 łódź zanętowa baterie litowe 2x 11.1V 11.6Ah
TOSLON X-BOAT 730 łódź zanętowa baterie litowe 2x 11.1V 11.6Ah
5 100,00 zł Cena:4 845,00 zł
szt
DEEPER Echosonda PRO+
DEEPER Echosonda PRO+
Cena:999,00 zł
szt
Producenci
Rybki do małego akwarium
Nie tak łatwo jest wybrać rybki do małego akwarium. Musimy zadbać o to, by poszczególne gatunki lubiły się ze sobą. Nie bez znaczenia pozostają płcie, ponieważ  zarówno samce, jak i samice potrafią rywalizować między sobą, co kończy się dla kogoś tragicznie..
 
Pamiętajcie, że zanim rybki zamieszkają w nowym akwarium słodkowodnym, musi być ono odpowiednio przygotowane na ich przybycie.
Zanim przeniesiemy ryby do zbiornika, musi on mieć odpowiedni poziom azotu i tlenu, a także zadomowione rośliny oraz czysty żwir.
czytaj całość »
Ryba jako pupil domowy
Zakładając własne akwarium musimy pamiętać, że są akwaria słodkowodne oraz morskie. Drugie są bardziej egzotyczne oraz efektownie się prezentują, lecz polecamy je dla bardziej doświadczonego akwarysty, co niesie ze sobą większe koszty. Na początek proponujemy zbiornik dla rybek słodkowodnych.
Na początek wybieramy miejsce, gdzie umieścimy nasze akwarium. Na pewno nie stawiamy akwarium ani przy oknie, blisko okna czy kaloryfera, gdyż jest to powodem rozrostu glonów oraz wahań temperatury wody, a to może doprowadzić do śmierci rybek. 
czytaj całość »
Twój sprzęt zimuje

Dla wielu osób sezon spinningowy kończy się w grudniu, wtedy należy przygotować sprzęty do zimowania.

Czy Wy też rozbieracie, czyścicie oraz smarujecie kołowrotki. Mają wtedy szansę przetrwać zimę i wiosną znowu Wam służyć. Zatem parę słów o konserwacji.

czytaj całość »
Łowimy zagranicą

Łowienie ryb zagranicą, wycieczki wędkarskie są coraz bardziej popularne. Chętnie wybieramy kierunki europejskie. Ale są też entuzjaści dalszych wypraw.

 

czytaj całość »
Łowisko komercyjne a PZW

Co to są łowiska komercyjne?

Łowiska komercyjne stają się coraz bardziej popularne, bo tam wręcz niemożliwe jest nie złowić rybki. Otóż, większość polskich wód jest w naszym kraju pod kuratelą Polskiego Związku Wędkarskiego, dbającego o ochronę środowiska oraz zarybienie. Praktyka pokazuje jednak, że w takiej wodzie ciężko coś złowić, a tzw. "taaaka ryba" jest wyjątkiem. A pozwolenie kosztuje nawet kilka setek na rok:(.

czytaj całość »
Po co są limity?

 Dyskusje na tematy wymiarów oraz okresów ochronnych dla łowienia ryb toczą się wiecznie.

Wymiary i okresy ochronne ryb regulowane są głównie aktami prawnymi.

czytaj całość »
Wędkarz i savoir vivre

Przebywanie w określonych miejscach zmusza nas do zastosowania się do pewnych reguł, przestrzegania zasad. Nie krzyczymy w sklepie, nie biegamy pomiędzy półkami a w operze zachowujemy ciszę, spokój, powagę. Nie inaczej jest z wędkarskim hobby.

czytaj całość »
Niezbędnik wędkarza karpiowego!

Ważnym aspektem karpiowania jest to, by karpiowi zwrócić wolność, jest istotą żywą, czującą. W zasadzie propagujemy wypuszczanie każdej z ryb, bo kiedyś może się okazać, ze wszystkie gatunki wyginęły.

Ponoć karpiarz to wędkarz samotny, sam siedzi na brzegu i czeka na rybę. Kojarzymy ten rodzaj wędkowania także z ogromną ilością sprzętu, który targa ze sobą wędkarz nad wodę. Aby wybrać odpowiedni sprzęt do wędkowania karpiowego, należy określić, jakie wielkie okazy zamierzamy łowić oraz jak daleko od brzegu.

czytaj całość »
Taka ryba na polskim stole!

Ryby w polskiej kuchni na pewno są mniej popularne niż mięsko.

Ryba zajmuje ważne miejsce w naszym jadłospisie, ale często jadamy ją w dni postne. Najpopularniejsze ryby to: szczupak, karp, sum, sandacz, jesiotr. Kochamy także łososie, flądry, śledzie, węgorze oraz dorsze!

Ogólnie, jeśli chodzi o spożycie ryb, owoców morza, to zjadamy tego średnio 12-13 kg na osobę rocznie. Wstyd, ponieważ średnia europejska sięga 22 kg na osobę. Nasz przemysł rybny wiecznie liczy na wzrost konsumpcji, idzie to powoli, około  pół kilograma na rok. 

czytaj całość »
Wędkarstwo morskie? Żegluj żeglarzu!

Wędkarstwo morskie to rodzaj połowów, gdzie poławia się ryby morskie po prostu na wędkę,  z pokładu łodzi, z brzegu plaży lub z nabrzeża portowego. Cieszy się ona zainteresowaniem wędkarzy przez cały rok.

Zwyczajowo, pod tym pojęciem rozumie się wędkarstwo kutrowe, polegające na łowieniu z pokładu łodzi.

czytaj całość »
Wędkarstwo sumowe! Sum też ryba!

Wędkarstwo sumowe, czyli jak złowić suma?

Jest to najmłodsza dziedzina wędkarstwa, baa, nawet osobna metoda wędkarstwa.

Nic w tym dziwnego, skoro łowienie takiego drapieżnika w wodach słodkich wymaga i umiejętności, i specjalistycznego sprzętu.

Zatem jak łowić sumy? Czy macie swój sposób na suma?

czytaj całość »
Wędkarstwo spławikowe. Co złowisz spławikiem

Wędkarstwo spławikowe jest dosyć często wykorzystaną metodą połowu ryb w Polsce. Wszyscy być może słyszeli, ale nie każdy wie, jak zbudować zestaw tzw. spławikowy.

Krótko to jest metoda wykorzystująca do połowów spławik. Łowienie na spławik pozwoli na poznanie zachowania się ryb, ich reakcji. Dzięki tej metodzie mamy możliwość kontroli naszego sprzętu.

czytaj całość »
Wędkarstwo gruntowe! Grunt to dobre branie!

Wędkarstwo gruntowe jest specyficzną metodą połowu, która polega na zamocowaniu na żyłce jedynie ciężarka bądź haczyka.

Podstawą metody tej jest feeder oraz stosowanie różnych zanęt, umieszczanych w tzw. koszyczku zanętowym. W związku ze swoją zawiłością łowienia, nie jest to wcale popularna metoda, jakkolwiek, ma swoje stałe grono wielbicieli. Pozwala dotrzeć do ryb, które są poza możliwościami wędkarstwa spławikowego.

czytaj całość »
Wędkarstwo spinningowe? Znowu wędkarstwo?

Wędkarstwo spinningowe jest najpopularniejszą w naszym kraju metodą łowienia ryb drapieżnych. Tą metodą łowimy zatem ryby takie jak: szczupak, sandacz czy okoń, a nawet sum.

Podstawowym elementem zestawu jest tutaj: wędzisko, kołowrotek oraz niezliczona ilość przynęt! Są to np. woblery, blachy wahadłowe czy obrotowe; przynęty gumowe: twistery oraz rippery.  Są to, jak widać, przynęty sztuczne, jednak zachęcają rybę do brania swoim kolorem, zapachem czy kształtem, a także pracą w wodzie- ruchem, wówczas wytwarzaną falą hydroakustyczną. Powodzenie brania to odpowiednie rzuty przynętą oraz ściąganiu jej tak, by właśnie ruszała się atrakcyjnie.

czytaj całość »
Wędkarstwo podlodowe? Brzmi groźnie!

Wedkarstwo podlodowe ze względu na swoją specyfikę warunków połowu jest postrzegane jako to najniebezpieczniejsza metoda połowu. Łowienie pod lodem. Musisz być ostrożny.

Ta metoda wymaga użycia dobrego sprzętu, o dużej trwałości, zapewniający nam komfort w trakcie połowów- wędzisko, kołowrotek oraz pozostały sprzęt powinien być wyprodukowany z lekkich, niezamarzających części.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl