Producenci
Pogoda a wyniki połowów

Na pewno nie jeden wędkarz zastanawiał się, jaki wpływ na połowy ryb mają czynniki pogodowe?

Otóż mają.

Zebraliśmy tutaj doświadczenia wielu wędkarzy, którzy wnikliwie obserwowali, kiedy ryba bierze.

czytaj całość »
Ryby z głębin oceanów i mórz!

Dziwaczne gatunki ryb, żyjące w głębinach oceanów oraz mórz w niedostępnej zonie dla normalnego człowieka. Zwierzątka te są niczym kosmici, w niczym mogą nie przypominać znanych nam gatunków ryb. Może to i lepiej, bo czymże byłby świat bez zwierząt nie do końca poznanych.

czytaj całość »
Rybki do małego akwarium
Nie tak łatwo jest wybrać rybki do małego akwarium. Musimy zadbać o to, by poszczególne gatunki lubiły się ze sobą. Nie bez znaczenia pozostają płcie, ponieważ  zarówno samce, jak i samice potrafią rywalizować między sobą, co kończy się dla kogoś tragicznie..
 
Pamiętajcie, że zanim rybki zamieszkają w nowym akwarium słodkowodnym, musi być ono odpowiednio przygotowane na ich przybycie.
Zanim przeniesiemy ryby do zbiornika, musi on mieć odpowiedni poziom azotu i tlenu, a także zadomowione rośliny oraz czysty żwir.
czytaj całość »
Ryba jako pupil domowy
Zakładając własne akwarium musimy pamiętać, że są akwaria słodkowodne oraz morskie. Drugie są bardziej egzotyczne oraz efektownie się prezentują, lecz polecamy je dla bardziej doświadczonego akwarysty, co niesie ze sobą większe koszty. Na początek proponujemy zbiornik dla rybek słodkowodnych.
Na początek wybieramy miejsce, gdzie umieścimy nasze akwarium. Na pewno nie stawiamy akwarium ani przy oknie, blisko okna czy kaloryfera, gdyż jest to powodem rozrostu glonów oraz wahań temperatury wody, a to może doprowadzić do śmierci rybek. 
czytaj całość »
Twój sprzęt zimuje

Dla wielu osób sezon spinningowy kończy się w grudniu, wtedy należy przygotować sprzęty do zimowania.

Czy Wy też rozbieracie, czyścicie oraz smarujecie kołowrotki. Mają wtedy szansę przetrwać zimę i wiosną znowu Wam służyć. Zatem parę słów o konserwacji.

czytaj całość »
Łowimy zagranicą

Łowienie ryb zagranicą, wycieczki wędkarskie są coraz bardziej popularne. Chętnie wybieramy kierunki europejskie. Ale są też entuzjaści dalszych wypraw.

 

czytaj całość »
Łowisko komercyjne a PZW

Co to są łowiska komercyjne?

Łowiska komercyjne stają się coraz bardziej popularne, bo tam wręcz niemożliwe jest nie złowić rybki. Otóż, większość polskich wód jest w naszym kraju pod kuratelą Polskiego Związku Wędkarskiego, dbającego o ochronę środowiska oraz zarybienie. Praktyka pokazuje jednak, że w takiej wodzie ciężko coś złowić, a tzw. "taaaka ryba" jest wyjątkiem. A pozwolenie kosztuje nawet kilka setek na rok:(.

czytaj całość »
Po co są limity?

 Dyskusje na tematy wymiarów oraz okresów ochronnych dla łowienia ryb toczą się wiecznie.

Wymiary i okresy ochronne ryb regulowane są głównie aktami prawnymi.

czytaj całość »
Wędkarz i savoir vivre

Przebywanie w określonych miejscach zmusza nas do zastosowania się do pewnych reguł, przestrzegania zasad. Nie krzyczymy w sklepie, nie biegamy pomiędzy półkami a w operze zachowujemy ciszę, spokój, powagę. Nie inaczej jest z wędkarskim hobby.

czytaj całość »
Niezbędnik wędkarza karpiowego!

Ważnym aspektem karpiowania jest to, by karpiowi zwrócić wolność, jest istotą żywą, czującą. W zasadzie propagujemy wypuszczanie każdej z ryb, bo kiedyś może się okazać, ze wszystkie gatunki wyginęły.

Ponoć karpiarz to wędkarz samotny, sam siedzi na brzegu i czeka na rybę. Kojarzymy ten rodzaj wędkowania także z ogromną ilością sprzętu, który targa ze sobą wędkarz nad wodę. Aby wybrać odpowiedni sprzęt do wędkowania karpiowego, należy określić, jakie wielkie okazy zamierzamy łowić oraz jak daleko od brzegu.

czytaj całość »
Taka ryba na polskim stole!

Ryby w polskiej kuchni na pewno są mniej popularne niż mięsko.

Ryba zajmuje ważne miejsce w naszym jadłospisie, ale często jadamy ją w dni postne. Najpopularniejsze ryby to: szczupak, karp, sum, sandacz, jesiotr. Kochamy także łososie, flądry, śledzie, węgorze oraz dorsze!

Ogólnie, jeśli chodzi o spożycie ryb, owoców morza, to zjadamy tego średnio 12-13 kg na osobę rocznie. Wstyd, ponieważ średnia europejska sięga 22 kg na osobę. Nasz przemysł rybny wiecznie liczy na wzrost konsumpcji, idzie to powoli, około  pół kilograma na rok. 

czytaj całość »
Wędkarstwo morskie? Żegluj żeglarzu!

Wędkarstwo morskie to rodzaj połowów, gdzie poławia się ryby morskie po prostu na wędkę,  z pokładu łodzi, z brzegu plaży lub z nabrzeża portowego. Cieszy się ona zainteresowaniem wędkarzy przez cały rok.

Zwyczajowo, pod tym pojęciem rozumie się wędkarstwo kutrowe, polegające na łowieniu z pokładu łodzi.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl